ODDÍL AEROBIKU

ZAJÍMAVOST: Většina cvičitelek Dynamic fitu vyrůstala právě v tomto oddíle pod vedením Nadi Hořínové!

Náš oddíl aerobiku za dobu své dlouholeté (DLOUHOLETÉ) existence vychovává mnoho aktivních sportovkyň. Proto jsme moc rádi se nám již dlouhou řadu let daří udržet zájem dívek o tento sport. V této složité době máme stále okolo 50 členů a z toho máme velkou radost. Opět máme hodně nových malých budoucích závodnic. Nejvíce se nám rozrostla skupina nejmenších děvčat. Oddíl aerobiku TJ Sigma Dynamic fit Hranice má v současné době 52 členů v 3 soutěžních družstvech:

• Nejmladší dívky - přípravka - věk 6-8 let (pondělí a středa od 16.00)
  • Střední skupina - věk 9-12 let (pondělí a středa od 15.00)
  • Nejstarší dívky - věk 12 - 15 let (pondělí a středa od 17.00)

V roce 2020 naše nejstarší dívky byly za velmi úspěšnou skladbu "Zavolejte stráže" nominované na sportovce roku jako družstvo a byly oceněny jako 3. nejlepší v Hranicích. Tohoto úspěchu si moc ceníme.

Naše poslední možná soutěžní sezóna 2019 začala jako obvykle na okresní přehlídce pohybových skladem v Tovačově 6.4.2019. Přehlídky se zúčastnilo 25 družstev. Náš oddíl vyhrál hlavní cenu přehlídky a to putovní pohár za kreativitu.

Hned v neděli 8.4. se dvě starší dvě družstva zúčastnila soutěže Děti fitness v Ostravě. Obě skladby "Drakiáda" i "Zavolejte stráže" vybojovaly ve své kategorii 1. místo.

Další týden se přesunul závod do Otrokovic 13.4.2019. Zúčastnily se všechny dívky. I zde jsme byli úspěšní.

Přípravka - "Tanec princezen" vyhrála 4. místo a skladby "Drakiáda" a "Zavolejte stráže" opět ve velké konkurenci dovezly medaile za 2 místo.

V sobotu 27. 4. se náš oddíl prezentoval na Hranické přehlídce DEN TANCE, kterou pořádá ZUŠ Hranice ve dvoraně zámku. Dívky měly velký úspěch a byly pozvané na řadu vystoupení.

Pokračování soutěže bylo hned v neděli v Olomouci. Opět všechna tři družstva bojovala o medaile. Tentokrát na ně dosáhly jen nejstarší dívky a to hned na zlato. Ostatní dvě družstva obsadila 4. místo.

Všechny tyto soutěže nás nominovaly na mezinárodní Mia festival finále do Prahy 1.6. Tohoto finále se zúčastnily dívky se skladbou "Drakiáda" a "Zavolejte stráže".

Tak obrovskou konkurenci dívky již dávno neměly. Z 13 družstev se skladba "Drakiáda" umístila na 6. místě. Rozdíl byl vždy jen 1 bod od lepšího umístění. Největší úspěch však měly dívky se skladbou "Zavolejte stráže". Nejen že vyhrály 1. místo na mezinárodním mistrovství v Praze, ale zároveň a to je obrovský úspěch vyhrály celou ligu v kategorii aerobik.